Mağusa Öğrenci Yurtları ve Kampüse Yakın Olmalarının Faydaları


Üniversite yıllarında evinden uzakta kalanlar yurt yaşantısını iyi bilir. Düzen, tertip, çıkan yemekler, okula uzaklık ve temizlik kavramları yurtta kalan bir öğrenci için büyük önem taşır. Hele bu öğrenci Akdeniz’i aşıp Kıbrıs’a, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne gittiyse, aile evine olan uzaklığına rağmen sıcak bir ev ortamında olması gerekir. Mağusa öğrenci yurtları arasındaki en popüler yurt olmamızın en önemli sebebi Aile ortamı ve evinizin konforu.

Yurt öğrencilerinin problemlerinin başında gelen sorunlarla bizim yurdumuzda karşılaşmak mümkün değil. Binanın hemen alt tarafında market, cafe hatta berber gibi öğrencilerin konforu düşünülerek konumlandırılmış işletmeler bulunuyor. Böylece öğrenciler, yurt ortamına bağımlı kalmıyor. Bunun yanında yurttan uzaklaşıp şehir merkezine gitmek zorunda da kalmıyorlar. Bu da onların yurda, dolayısıyla üniversiteye yakın kalmalarını sağlıyor.

Evet, doğru okudunuz. Öğrenciler yurdumuzun çevresinde oldukları sürece üniversiteye de yakın oluyorlar, çünkü yurdumuz kampüsün yurtlar bölgesinde bulunuyor. Hatta kampüsteki tüm bölümlere eşit uzaklıkta demek doğru olabilir. Bununla beraber üniversitenin sağlık merkezine 2 dakika, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ise 5 dakika yürüyerek ulaşılabilir. Hem derslere, hem sağlığa, hem de banka ATM’lerine yakın bir yurt hayal edin!


Öğrenciler tarafından seviliyor olmamızın sebepleri bunlarla sınırlı değil

Kampüsün içinde olmamız, öğrencilere sosyalleşebilecekleri ortamlar sağlamamız ve sağlık kurumlarına olan yakınlığımız bizim öğrenciler tarafından sevilmemize yardımcı oluyor. Fakat sevilmemizin tek sebepleri bunlar değil. 105 standart oda (25m²) ve 14 suit oda (30m²) ile 237 öğrenci kapasiteli yurdumuzun odaları laminant parke zeminli olup kartlı giriş, özel güvenlik ve kamera sistemi ve yangın alarm sistemi ile konuklarımızın güvenliğini sağlıyoruz. LCD televizyon, buzdolabı, internet ve klima ile de konuklarımıza her türlü konforu sağlıyoruz.

Yurt yaşamı genel olarak zorlu ve sıkıntılı bir süreç olarak bilinir. Devlet yurdu geçmişi olan eskiler, yurt yaşamının ne kadar zorlu olduğundan bahseder durur. Biz bu algıyı tamamen bitirmek için uğraşıyoruz. Öğrencilerimize evlerindeki her türlü konforu sağlamak ve onları evlerindeki gibi rahat hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü rahat ve huzurlu bir kişinin derslere odaklanabileceğini biliyoruz. Bu da bizi Mağusa öğrenci yurtları arasında özel bir konuma yükseltiyor.

Temizlik konusunda da çok hassas davranıyoruz. Ortak kullanım alanları ve mutfakları her gün temizleyerek yurdumuzun konuklarımız için sağlıklı bir ortam teşkil etmesini sağlıyoruz. Odaları ve banyoları gün aşırı temizliyor, yatakları topluyor ve yatak takımlarını haftada bir değiştiriyoruz. Konuklarımızın sağlık problemi yaşamaması için çalışıyor, alerjik rahatsızlığı olan konuklarımız için ekstra özen gösteriyoruz.


Mağusa öğrenci yurtları hakkında bilgi sahibi olmadan tercih yapmayın

Yurtdışından Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okumak üzere çok fazla öğrenci geliyor. Hal böyle olunca Mağusa genelinde yurt arayan insan sayısı oldukça fazla. Kampüs içinde ve kampüs dışındaki yurtlar arasından seçim yapmaya çalışan aileler, fiyat ve kalite paritesindeki en uygun yurdu bulmak için çalışıyorlar. Yurt dışında öğrenci okutmak aileleri maddi ve manevi olarak zorladığı için bu seçim meselesi biraz uzayabiliyor. Kredi kartından taksit ile ödeme yapılabilen yurt arayışı bu süreyi daha da arttırıyor.

Şu ana kadar misafir ettiğimiz öğrencilerimizin ailelerinin yurdumuzu seçmeleri, Mağusa öğrenci yurtları hakkında tam olarak bilgi sahibi olduktan sonra gerçekleşti. Bundan sonra da bu şekilde olacağını düşünüyoruz. Maddi olarak öğrencilerimizin ailelerini zorlamayan fiyatlar ve kredi kartına taksi seçeneklerimiz ile misafirlerimizi bekliyoruz. Daha ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için anasayfamıza girebilir veya bize telefon ile ulaşabilirsiniz.